Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 sierpnia 2026 19:37
Reklama

Remont kolejki na ukończeniu, kursy być może w wakacje

Na końcowym etapie jest remont torowiska Starachowickiej Kolei Wąskotorowej na odcinku Iłża – Marcule i Starachowice – Lipie. Prace mają potrać jeszcze tylko do końca czerwca. Niestety z powodu epidemii przejażdżki turystyczne nie ruszą od razu, być może nastąpi to pod koniec wakacji.
Kliknij aby odtworzyć

Starachowicką Koleją Wąskotorową od 2003 roku zarządza powiat starachowicki.

Przeprowadzany obecnie remont torowiska jest następstwem jego ubiegłorocznej awarii, w skutek której wąskotorówka musiała zawiesić kursy. Powiat długo zmagał się z problemem braku zainteresowania, czy nieoczekiwanej rezygnacji ze strony wykonawców. Dopiero w tym roku, po sześciu nieudanych próbach udało się znaleźć firmę, która przystąpiła do prac, co w dobie kłopotów spowodowanych koronawirusem można uznać za sukces. Prace obejmują wymianę podkładów i szyn, likwidację osuwisk, podbicie torów i uzupełnienie ich tłuczniem na odcinku około 700 m trasy Starachowice – Lipie i na odcinku 500 m trasy Iłża – Marcule.

Remont potrwa do końca czerwca, jednak reaktywacja ruchu turystycznego na obydwu odcinkach, to kwestia nieco dalszej przyszłości. Zmieni się też organizator przewozów, bo dotychczasowy zrezygnował ze współpracy z powiatem motywując to obostrzeniami sanitarnymi w zakresie przewozów pasażerskich.

Remont kolejki wspomaga finansowo gmina Iłża dokładając 33 tys. zł do około 140 tys. zł przekazanych przez powiat starachowicki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 19°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mała Treść komentarza: Powiem podobnie jak pan prezydent- niech się pani ogarnie!! Proszę przestać gloryfikować PiS. Wszyscy wiemy jak to wszystko działało. W opiece zdrowotnej zawsze źle się działo. Lekarze byli i są pazerni a ustawy pozwalające na tak wysokie zarobki zostały wymyślone podczas rządzenia PiS. Ilu lekarzy pracowało w zazębiających się godzinach pracy ? Pracowałam i pamiętam to.. Data dodania komentarza: 4.08.2026, 23:57 Źródło komentarza: Posłanka PiS komentuje aferę związaną z warszawskim Szpitalem Południowym Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Witam. Może ktoś wreszcie pomyśli o połączeniu ul. Piłsudskiego z połuniem Starachowic bo z ul. Piłsudskiego nie ma się jak dostać na południe. Na aleję Armii Krajowej autobusy jeżdżą co 10 minut. Dlaczego? Data dodania komentarza: 6.07.2026, 18:56 Źródło komentarza: Dodatkowa linia autobusowa Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym
Reklama
Reklama