Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 08:58
Reklama

Podwyżka płacy w PKC

W dniu wczorajszym podpisane zostało porozumienie pomiędzy związkami zawodowym, a Zarządem PKC GROUP dotyczące podwyżki wynagrodzeń. Na mocy tego porozumienia płace pracowników wzrosną o 3,5%. Dodatkowo na podwyżki indywidualne przeznaczono 0,2% funduszu płac.
Podwyżka płacy w PKC

Płace pracowników fizycznych wzrosną od 1 kwietnia, co oznacza, że przy wypłacie za maj pracownicy otrzymają wyrównane za miesiąc kwiecień. Natomiast płace pracowników umysłowych wejdą w życie z dniem 1 czerwca. Podwyżki indywidualne, na które przeznaczono 0,2% funduszu płac, uruchomione zostaną w czerwcu po zakończeniu procedury ocen pracowników. Podwyżką tą objęte zostanie kilkadziesiąt osób, które po pierwsze zostaną pozytywnie ocenione, a po drugie mają zaniżone grupy osobistego zaszeregowania.

Negocjacje płacowe trwa długo i nie zakończyły się w pełni tym o co postulował NSZZ „Solidarność”, ale niestety obecna sytuacja firmy jak i pandemia COVID-19 spowodowała, że więcej nie udało się osiągnąć. Nie udało się też doprowadzić do włączenia premii miesięcznej do płacy zasadniczej, ale mamy zapewnienie prezesa, że do tematu wrócimy na początku przyszłego roku. Pozytywna informacją jest to, że są duże szanse na wprowadzenie tak zwanej dodatkowej opieki medycznej o co od kilku lat postuluje „Solidarność”.

Najprawdopodobniej koszty tej opieki w części sfinansuje firma, a w części pracownicy. Opłata będzie niewielka, by nie powiedzieć, że symboliczna, ale dla pracowników będzie to korzystne, bo będą mogli bez kolejek dostać się do specjalistów. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 24°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym Autor komentarza: Dariusz Juskowiak Treść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologi Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57 Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELS Autor komentarza: Tomek K Treść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagający Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37 Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcy
Reklama
Reklama