Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 9 kwietnia 2026 18:24
Reklama

PiS pamiętało o 101 urodzinach św. Jana Pawła II

Dziś mija 101 rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego Papieża Jana Pawła II kanonizowanego po swojej śmierci, pierwszego i jak dotąd jedynego Polaka stojącego na czele Kościoła Katolickiego. Jego fundamentalny wpływ na losy chrześcijaństwa, ale także historię świata sprawił, że pozostanie jedną z najważniejszych postaci w dziejach ludzkości. Dlatego mimo swojej fizycznej nieobecności nadal jest osobą ważną i bliską. Także dla mieszkańców Starachowic. Świadczą o tym kwiaty i znicze, złożone pod tablicą pamiątkową przy kościele pw. Wszystkich Świętych przez starachowiczan, ale i przez polityków Prawa i Sprawiedliwości z posłem Krzysztofem Lipcem na czele.
Kliknij aby odtworzyć

Tablica na frontowej ścianie kościoła została odsłonięta w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II i podkreśla jego związek ze Starachowicami, prezentując samochód służący Ojcu Świętemu w czasie pierwszej pielgrzymki do Polski, wyprodukowany na bazie stara z dawnej Fabryki Samochodów Ciężarowych. W tym miejscu delegacja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem m.in. przewodniczącego tej partii w województwie świętokrzyskim posła Krzysztofa Lipca oraz radnych powiatu: Danuty Krępy i miasta Tomasza Andrzejewskiego złożyła kwiaty w symbolicznych biało - żółtych kolorach, nawiązujących do flagi Watykanu. Parlamentarzysta wspominając swoje spotkania z Janem Pawłem II podkreślił, że dla niego fenomenem pozostanie dochodzenie polskiego Papieża do świętości już za życia, na oczach całego świata.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 5°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Maniek z Nowej SłupiiTreść komentarza: Jebać star !Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądoweAutor komentarza: ArkadiuszKiTreść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczymAutor komentarza: Dariusz JuskowiakTreść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologiData dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELSAutor komentarza: Tomek KTreść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagającyData dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcyAutor komentarza: Nokia)Treść komentarza: Chcę znać wiadomości z mojego miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:09Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16Autor komentarza: Nokia)BarsTreść komentarza: Moje miasto moje wiadomości z miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:07Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16
Reklama
Reklama