Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 sierpnia 2026 08:22
Reklama

Fundusz środowiska sam chroni przyrodę

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach daje dobry przykład, bo sam stosuje promowane przez siebie ekorozwiązania. Odzyskuje wodę deszczową, oszczędza paliwo korzystając z samochodów hybrydowych, a teraz uruchomił farmę fotowoltaiczną, która wyprodukuje prąd z energii słonecznej dla całego biurowca.
Kliknij aby odtworzyć

Prezes kieleckiego Funduszu Ryszard Gliwiński podkreśla, że nie tylko pomaga on finansowo mieszkańcom i instytucjom realizować inwestycje chroniące środowisko, ale sam z nich korzysta. Prąd z paneli słonecznych to tylko jeden z przykładów.

Na otwarciu farmy fotowoltaicznej WFOŚiGW w Kielcach zjawili się zaprzyjaźnieni politycy PiS. Posłanka Agata Wojtyszek mówiła, że świętokrzyska jednostka stała się wzorem do naśladowania

WFOŚiGW w Kielcach wyznacza ekologiczne standardy - chwalił senator Krzysztof Słoń.

Wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak zachęcił do stosowania ekologicznych rozwiązań na wzór i z pomocą kieleckiego Funduszu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 13°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mała Treść komentarza: Powiem podobnie jak pan prezydent- niech się pani ogarnie!! Proszę przestać gloryfikować PiS. Wszyscy wiemy jak to wszystko działało. W opiece zdrowotnej zawsze źle się działo. Lekarze byli i są pazerni a ustawy pozwalające na tak wysokie zarobki zostały wymyślone podczas rządzenia PiS. Ilu lekarzy pracowało w zazębiających się godzinach pracy ? Pracowałam i pamiętam to.. Data dodania komentarza: 4.08.2026, 23:57 Źródło komentarza: Posłanka PiS komentuje aferę związaną z warszawskim Szpitalem Południowym Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Witam. Może ktoś wreszcie pomyśli o połączeniu ul. Piłsudskiego z połuniem Starachowic bo z ul. Piłsudskiego nie ma się jak dostać na południe. Na aleję Armii Krajowej autobusy jeżdżą co 10 minut. Dlaczego? Data dodania komentarza: 6.07.2026, 18:56 Źródło komentarza: Dodatkowa linia autobusowa Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym
Reklama
Reklama