Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jak jeździć w najbliższe świąteczne dni?

Ostatni weekend października i początek listopada to tradycyjny czas zmian w zasadach poruszania się po drogach. Zmienia się zarówno komunikacja publiczna, jak i sposoby jazdy prywatnymi samochodami. W Starachowicach 1 listopada pasażerowie będą mogli za darmo korzystać ze wszystkich autobusów miejskich oraz dodatkowych linii specjalnych. Natomiast kierowcy muszą zwrócić uwagę na nowe zasady komunikacji w okolicach cmentarzy. Trzeba się też stosować do wytycznych policji.
Kliknij aby odtworzyć

Jak informuje Marcin Pocheć, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej - Komunikacja Miejska w Starachowicach 30 października autobusy będą jeździć jak w każdą sobotę, a 31 października oraz 1 listopada jak w niedziele i święta. Ponadto w Uroczystość Wszystkich Świętych komunikacja będzie darmowa, a oprócz tego we wszystkie wspomniane 3 dni będą dodatkowe linie autobusowe specjalnie oznakowane dowożące do cmentarzy. Policja przypomina, że w dniu Wszystkich Świętych w rejonie starachowickich cmentarzy będą częściowe zmiany organizacji ruchu. Będą obowiązywały od 30 października do 2 listopada.

I tak:

Cmentarze przy ulicach: Zgodnej i Polnej

Ulicą jednokierunkową będzie:

- łącznik od ul. Długiej w stronę ul. Polnej

Zakaz zatrzymania będzie obowiązywał:

- po obu stronach ul. Polnej od skrzyżowania z ul. Zgodną do cmentarza.

- po obu stronach na łączniku od ul. Długiej do ul. Polnej

Natomiast na parkingu przy ul. Polnej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy dla ułatwienia wjazdu i wyjazdu.

Dwa przejścia dla pieszych znajdujące się przy rondzie Zbigniewa Rafalskiego (ul. Iłżecka i Wyszyńskiego) zostaną zamknięte.

Parkingi:

- parking przy galerii ul. Wyszyńskiego

- parking przy placu targowym ul. Iłżecka

Cmentarz przy ul. Radomskiej

Zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał:

- po obu stronach drogi od ul. Bugaj do ul. Elaboracja

Parkingi:

- parking firmy PKC GROUP

- częściowo zatoka autobusowa przy ul Radomskiej

Świętokrzyska policja nakręciła film instruktażowy, w którym przypomina m.in. o konieczności bezwzględnego stosowania się do poleceń, które funkcjonariusz komunikuje w czasie ręcznego kierowania ruchem. Są one ważniejsze od sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych. Z kolei sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 24°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jaTreść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji!Autor komentarza: Maniek z Nowej SłupiiTreść komentarza: Jebać star !Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądoweAutor komentarza: ArkadiuszKiTreść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczymAutor komentarza: Dariusz JuskowiakTreść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologiData dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELSAutor komentarza: Tomek KTreść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagającyData dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcyAutor komentarza: Nokia)Treść komentarza: Chcę znać wiadomości z mojego miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:09Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16
Reklama
Reklama