Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 18 kwietnia 2026 02:13
Reklama

Bezpieczny świąteczny weekend

W miniony, świąteczny weekend na świętokrzyskie drogi wyjechała wzmożona liczba policyjnych patroli. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, by każdy mógł bezpiecznie dojechać, a także powrócić do domu z rodzinnych spotkań. Od piątku do niedzieli na drogach całego województwa doszło do zaledwie 1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba.
Bezpieczny świąteczny weekend

 W czasie trwania tegorocznego, świątecznego czasu Bożego Narodzenia świętokrzyscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem zarówno kierujących, pasażerów jak i pieszych. Funkcjonariusze z ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, prędkość z jaką prowadzą swoje auta, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, przewożenie pasażerów, szczególnie dzieci oraz stan techniczny pojazdów. W trakcie minionego, świątecznego weekendu doszło do 1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba. W trakcie podejmowanych kontroli mundurowi ujawnili 13 kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h prawo jazdy straciło 2 kierujących.

Miniony, bożonarodzeniowy weekend był jednym z bezpieczniejszych. Kierujący przestrzegali obowiązujących przepisów, co przełożyło się na stan bezpieczeństwa na naszych drogach. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, gdy w Polsce panowały większe obostrzenia sanitarne, w województwie świętokrzyskim doszło do 2 wypadków, w których 2 osoby zostały ranne, policjanci ujawnili 31 kierujących będących pod wpływem alkoholu oraz zatrzymali 28 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Natomiast w roku 2019 na świętokrzyskich drogach w 7 wypadkach zginęła 1 osoba, a 9 zostało rannych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: 6°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Maniek z Nowej SłupiiTreść komentarza: Jebać star !Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądoweAutor komentarza: ArkadiuszKiTreść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczymAutor komentarza: Dariusz JuskowiakTreść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologiData dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELSAutor komentarza: Tomek KTreść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagającyData dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcyAutor komentarza: Nokia)Treść komentarza: Chcę znać wiadomości z mojego miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:09Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16Autor komentarza: Nokia)BarsTreść komentarza: Moje miasto moje wiadomości z miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:07Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16
Reklama
Reklama