W Wąchocku miał swoją kwaterę jeden z dowódców powstania gen. Marian Langiewicz. Pod tablicą pamiątkową umiejscowioną na ścianie historycznego budynku u zbiegu ulic Langiewicza i Sandomierskiej, delegacje uczestników wydarzenia złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Wśród nich znaleźli się wspomniani już goście reprezentujący organa państwowe: Jan Józef Kasprzyk i Antoni Macierewicz. Byli też m.in. senator z PiS Jarosław Rusiecki, wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak, starosta powiatu starachowickiego Piotr Ambroszczyk, członek zarządu powiatu Jerzy Materek i przewodnicząca powiatowej rady Bożena Wrona, burmistrz gminy Wąchock Jarosław Samela, dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach Paweł Kołodziejski z wicedyrektor Wiolettą Sobieraj oraz przedstawiciele 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej i innych środowisk mundurowych, kombatanci, miłośnicy i rekonstruktorzy historii, harcerze. Następnie obchody przeniosły się przed pomnik gen. Mariana Langiewicza, gdzie ponowiono ceremonię składania kwiatów i wysłuchano okolicznościowych przemówień.
Reklama
Wąchockie obchody wybuchu powstania styczniowego
W Wąchocku, który był bezpośrednim świadkiem działań związanych z powstaniem styczniowym, odbyły się obchody upamiętniające 159. rocznicę wybuchu tego niepodległościowo zrywu Polaków wobec rosyjskiego zaborcy. Na uroczystości obecny był m.in. szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk oraz były minister obrony narodowej, a obecnie poseł PiS Antoni Macierewicz.
- Iwona Bryła
- 24.01.2022 12:46
Data dodania:
24.01.2022 12:46
Temperatura: 17°C Miasto: Starachowice
Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 6 km/h
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mała
Treść komentarza: Powiem podobnie jak pan prezydent- niech się pani ogarnie!! Proszę przestać gloryfikować PiS. Wszyscy wiemy jak to wszystko działało. W opiece zdrowotnej zawsze źle się działo. Lekarze byli i są pazerni a ustawy pozwalające na tak wysokie zarobki zostały wymyślone podczas rządzenia PiS. Ilu lekarzy pracowało w zazębiających się godzinach pracy ? Pracowałam i pamiętam to..
Data dodania komentarza: 4.08.2026, 23:57
Źródło komentarza: Posłanka PiS komentuje aferę związaną z warszawskim Szpitalem Południowym
Autor komentarza: Mieszkaniec
Treść komentarza: Witam. Może ktoś wreszcie pomyśli o połączeniu ul. Piłsudskiego z połuniem Starachowic bo z ul. Piłsudskiego nie ma się jak dostać na południe. Na aleję Armii Krajowej autobusy jeżdżą co 10 minut. Dlaczego?
Data dodania komentarza: 6.07.2026, 18:56
Źródło komentarza: Dodatkowa linia autobusowa
Autor komentarza: twoja madka
Treść komentarza: dokładnie tak
Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15
Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe
Autor komentarza: ja
Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich?
Dlaczego brak przedszkoli prywatnych?
Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci.
A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia.
Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40
Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji!
Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii
Treść komentarza: Jebać star !
Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53
Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe
Autor komentarza: ArkadiuszKi
Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210
Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49
Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze