Pożyczki na inwestycje wodno - ściekowe dla gmin

  • 07.03.2022, 13:17
  • Iwona Bryła
2022-03-07wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłasza nabór na pożyczki dla małych gmin w ramach „Ogólnopolskiego programu gospodarki wodno - ściekowej poza granicami aglomeracji ujętych w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych”. Beneficjenci mogą uzyskać nawet 50% umorzenia. Nabór rusza 8 marca.

Jak informował prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Ryszard Gliwiński wspomniany projekt jest już trzecią tegoroczną propozycją Funduszu dla beneficjentów. „Ogólnopolski program gospodarki wodno - ściekowej poza granicami aglomeracji ujętych w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych ” oferuje wsparcie finansowe dla samorządów zainteresowanych budową, bądź rozbudową sieci wodociągowej lub sanitarnej. Z programu mogą korzystać małe gminy: niezbyt gęsto zaludnione i dysponujące niewielkim budżetem. Mogą otrzymać pożyczki umarzalne do 50%. Fundusz obsługuje program od 2 lat. Tym razem do rozdysponowania jest niemal 11 mln zł. Program jest istotną pomocą dla małych gmin, głównie wiejskich, które nie byłyby w stanie same sfinansować inwestycji wodno – sanitarnych.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe