Powiat stara się o dofinansowanie z Polskiego Ładu

  • 18.03.2022, 10:51
  • Iwona Bryła
2022-03-18wnioski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Termomodernizacja i remont hali sportowej w Zespole Szkół Zawodowych nr 3, budowa boiska sportowego przy II Liceum Ogólnokształcącym, przebudowa i rozbudowa dróg powiatowych w gminach Wąchock, Pawłów, Brody i Mirzec oraz modernizacja bazy materiałowo - sprzętowej Zarządu Dróg Powiatowych. Te inwestycje zamierzają zrealizować władze powiatu licząc na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość zadań to ponad 100 mln zł.

Koszt prac w budynkach oświatowych oszacowano na 5 mln 556 tys. zł, z czego 5 mln zł miałoby zostać pokryte dofinansowaniem. Natomiast przewidywana wartość przebudowy i rozbudowy odcinków dróg powiatowych w Marcinkowie i Szerzawach to 26 mln zł, z czego dofinansowanie, na które liczy powiat to 24 mln 700 tys. zł. 60 mln zł ma kosztować przebudowa i rozbudowa drogi Starachowice – Lubienia (na odcinku od ronda przy ulicy Leśnej w stronę Lubieni) i odcinka w Gadce w gminie Mirzec. Zakładane dofinansowanie to 57 mln zł. Powiat złożył również dwa wnioski o wsparcie z tej części puli pomocowej „Polskiego Ładu”, która dotyczy terenów popegeerowskich. Jeden obejmuje remont odcinka drogi powiatowej Rzepin – Rzepinek - Szerzawy – Brzezie – Łomno o wartości 8 mln 164 tys. zł z dofinansowaniem w wysokości 8 mln zł. Drugi ma na celu modernizację bazy materiałowo - sprzętowej Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. Jej szacunkowy koszt to ponad 1 mln zł, z dofinansowaniem w wysokości 1 mln zł.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe