Ogólnopolski zjazd marszałków województw

  • 08.04.2022, 10:20
  • Iwona Bryła
2022-04-08marszalek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Kielcach odbył się Konwent Marszałków Województw z udziałem przedstawicieli samorządów wojewódzkich z całego kraju oraz gości reprezentujących m.in. organa Unii Europejskiej. Celem była dyskusja w szerokim gronie na takie tematy jak: aktualna unijna transza pomocowa dla polskich regionów oraz problemy publicznego transportu zbiorowego.

Debata toczyła się pod przewodnictwem marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego. Była złożona z dwóch posiedzeń, na pierwszym z nich z udziałem m.in. ministra funduszy i polityki regionalnej Grzegorza Pudy oraz uczestniczących zdalnie przedstawicielek organów Komisji Europejskiej: Emmy Toledano Laredo z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej oraz Manueli Geleng z Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego, rozmawiano o kierunku, w jakim muszą pójść negocjacje dotyczące wysokości unijnych środków finansowych, o które ubiega się Polska z przeznaczeniem na wsparcie poszczególnych województw. Podsumowując dyskusję marszałek Bętkowski podkreślił, że na dialog z Komisją Europejską siłą rzeczy będzie mieć wpływ wojna na Ukrainie i związana z tym pomoc uchodźcom. Marszałek dodał, że stanowiska UE i naszego województwa na razie rozmijają się w takich kwestiach jak gospodarka ściekowa, czy walka z koronawirusem, ale także sam charakter pomocy finansowej. Wśród gości konwentu znalazł się także prezydent Kielc Bogdan Wenta, który zwrócił uwagę na wysoką rangę tego spotkania. W drugiej części konwentu dyskutowano natomiast o negatywnym wpływie pandemii na funkcjonowanie publicznego transportu zbiorowego. Wśród prelegentów była m.in. Iwona Budych, prezes Stowarzyszenia Wykluczenie Transportowe oraz Renata Rychter z Ministerstwa Infrastruktury.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe