Obchody rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem

  • 11.04.2022, 12:31
  • Iwona Bryła
2022-04-11lipiec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
10 kwietnia 2010 roku w czasie podróży na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej, w katastrofie samolotu zginęła cała 96 - osobowa delegacja z Polski z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. O tragicznym wydarzeniu pamiętano w całym kraju, a w Starachowicach wspomnieniowa uroczystość odbyła się tradycyjnie w kościele pw. Wszystkich Świętych, gdzie na placu znajdują się tablice upamiętniające narodowy dramat sprzed 12 lat.

Starachowickie uroczystości zorganizowało środowisko Prawa i Sprawiedliwości. Rozpoczęły się od mszy św., a następnie przeniosły do Panteonu Pamięci Narodowej na placu kościelnym gdzie znajdują się tablice upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej. Przy asyście pocztów sztandarowych zebrani odmówili modlitwę za zmarłych poprowadzoną przez proboszcza parafii księdza Sławomira Raka. Następnie w miejscu pamięci złożono kwiaty i zapalono znicze. Okolicznościowe przemówienie wygłosił przewodniczący PiS w województwie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe