Mieszkaniec powiatu starachowickiego stracił 230 tysięcy złotych

  • 13.04.2022, 12:06
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Mieszkaniec powiatu starachowickiego stracił 230 tysięcy złotych
72-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego stracił wczoraj ponad 230 tysięcy złotych. Mężczyzna został oszukany przez sprawcę podającego się za policjanta. Oszust pod legendą rozpracowywania grupy hakerów, krok po kroku prowadził mężczyznę aż do utraty pieniędzy.

Wczoraj przed południem do 72-letnigo mieszkańca powiatu starachowickiego zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rozmówca poinformował mężczyznę, że rozpracowuje grupę oszustów internetowych, którzy mają zamiar zaatakować konto bankowe 72-latka. Oszust poinstruował mężczyznę, żeby wykonał dwa przelewy na wskazane przez niego konta. 72-latek w banku przelał łącznie ponad 230 tysięcy złotych. O fakcie, że padł ofiarą oszusta zorientował się dopiero gdy o całej sytuacji opowiedział swojej znajomej, która uświadomiła mu że miał do czynienia z fałszywym policjantem.

W dalszym ciągu apelujemy!!!

Aby nie stać się ofiarą oszustwa, należy przestrzegać następujących zasad:

  • zachowaj szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi
  • nie udzielaj przez telefon żadnych informacji dotyczących danych osobowych, numerów, kont bankowych, haseł do nich oraz stanu majątkowego
  • nie podejmuj pochopnych działań, daj sobie czas do namysłu
  • nigdy nie przekazuj pieniędzy obcym osobom
  • nie ufaj osobom, które przez telefon podają się za Twoich krewnych
  • w przypadku osób podających się za przedstawicieli instytucji zawsze żądaj legitymacji lub identyfikatora
  • w razie podejrzeń o złe zamiary takich osób, niezwłocznie powiadom P O L I C J Ę pod numerem 112, a my sprawdzimy każdy taki sygnał
Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe