Młodzież zapobiega pożarom

  • 02.05.2022, 11:00
  • Powiat Starachowicki
Młodzież zapobiega pożarom
Starosta Piotr Ambroszczyk nagrodził zwycięzców powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Za miesiąc to oni będą reprezentować nasz Powiat podczas etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Strawczynie.

Turniej ma na celu popularyzację zagadnień z zakresu ochrony ppoż. i bezpieczeństwa. Honorowy patronat sprawuje nad nim Starosta Starachowicki. Najpierw na szczeblu gminnym wyłaniani są finaliści, którzy później walczą o awans na szczeblu powiatowym. Rywalizacja odbywa się w trzech grupach wiekowych: klas I – IV szkół podstawowych, klas V – VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Po części pisemnej z grona finalistów wybiera się najlepszą trójkę, która w części ustnej pretenduje do tytułu zwycięzcy. Tak było również w tym roku. 27 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbył się etap powiatowy konkursu. W przerwie, między pisemną i ustną częścią turnieju, strażacy z JRG Starachowice prezentowali sprzęt,  wykorzystywany na co dzień do działań ratowniczo-gaśniczych.

Zwycięzcą w najmłodszej grupie wiekowej, tj. uczniów klas I – IV szkół podstawowych, została Maja Kacperska z SP w Stykowie. Za nią był Igor Bachmatiuk z SP w Stawie Kunowskim. W grupie uczniów klas V – VIII zwyciężył Aleksander Cioroch z SP w Mircu. Za nim uplasowali się: Karol Świrta z ZSP w Krynkach  oraz Emilia Piętak z SP w Adamowie. Zwycięzcą najstarszej grupy wiekowej został Hubert Celuch z ZSZ nr 2 w Starachowicach. Za nim znaleźli się: Marcin Kwiecień z ZSZ nr 3 oraz Amelia Jabłońska z III LO. Nagrody wręczał zwycięzcom starosta Piotr Ambroszczyk, wspólnie z zastępcą Nadleśniczego Nadleśnictwa Starachowice Grzegorzem Wachnickim, Agnieszką Buras  - kierownik Placówki Terenowej KRUS w Starachowicach, prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZORP Edwardem Lipcem, zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach bryg. Andrzejem Pyzikiem oraz Anetą Matynia – dyrektor Kina Helios i  Agnieszką Tworzewską – kierownik impresariatu Parku Kultury. Na pozostałych uczestników czekały również drobne upominki.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych, 28 maja br. będą reprezentować Powiat na eliminacjach wojewódzkich.

Życzymy im powodzenia.

Fotorelacja z wręczenia nagród

Powiat Starachowicki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe