Zaczęła się matura

  • 04.05.2022, 10:16
  • Iwona Bryła
2022-05-04matury.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dziś pierwszy dzień egzaminów maturalnych. Absolwenci liceów ogólnokształcących i techników zdawali, obowiązkowy dla wszystkich, pisemny egzamin z języka polskiego. Była część testowa oraz wypracowania. Wśród proponowanych tematów m.in. znaczenie tradycji oraz definicja szczęścia.

Na rozwiązanie zadań z języka polskiego abiturienci mieli 170 minut. Spotkani przez nas uczniowie I LO w Starachowicach skończyli wcześniej. Oceny oczywiście były różne, ale przeważało zdanie, że wymagania nie były wysokie. Jutro, czyli 5 maja absolwenci podejdą do kolejnego egzaminu obowiązkowego, czyli pisemnego testu z matematyki. Maturalne minimum to także test z języka obcego nowożytnego oraz przynajmniej jeden egzamin z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Ten rok był pierwszym po 2 ostatnich latach, w którym maturzyści nie musieli zdawać egzaminu w maskach i innym reżimie sanitarnym z powodu epidemii koronawirusa. Mimo to miała ona wpływ na przebieg roku szkolnego: były duże przerwy w normalnej nauce na rzecz lekcji zdalnych. Jak to wpłynęło na przygotowania do matury? - spytaliśmy naszą młodzież, która w ten sposób musiała się uczyć od ponad 2 lat.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe