Trzy parkowe dęby pomnikami przyrody

  • 11.05.2022, 13:38
  • Iwona Bryła
2022-05-11deby.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Osoby przechodzące przez Park Miejski w Starachowicach już niebawem będą miały okazję minąć po drodze Stanisława, Mikołaja i Stefana. Nie są to bynajmniej inni spacerowicze, ale trzy ponad 200 - letnie dęby, które decyzją radnych zostały pomnikami przyrody i otrzymały imiona.

Drzewa zyskały nowy status na mocy uchwały Rady Miejskiej w Starachowicach podjętej pod koniec kwietnia br., która zacznie obowiązywać po 14 dniach od momentu jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego. Stanisław, Mikołaj i Stefan są w podobnym wieku, czyli każdy ma ponad 200 lat. Ich wysokość to od około 28 do 30 metrów. Najbardziej okazały, biorąc pod uwagę grubość pnia, jest Mikołaj. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały jest ona wynikiem wniosku złożonego przez osobę prywatną, która zaproponowała także nadanie dębom wspomnianych imion.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe