Seniorka straciła ponad 22 000 złotych

  • 06.06.2022, 13:20
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Seniorka straciła ponad 22 000 złotych
W miniony piątek do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące oszustwa na tzw. policjanta. Niestety, w tym przypadku cel przestępców został osiągnięty. Seniorka straciła ponad 22 000 złotych oraz biżuterię o znacznej wartości. Przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy i kosztowności.

W piątek po południu do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące oszustwa na tzw. policjanta. Do 89-letniej mieszkanki Starachowic zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza. Rzekomy stróż prawa polecił seniorce, aby spakowała do torebki pieniądze i cenne przedmioty, ratując je w ten sposób przed utratą. Kobieta uwierzyła, że ma do czynienia z prawdziwym policjantem i jej oszczędności są zagrożone. Postąpiła zgodnie ze wskazówkami. Foliową torbę z kosztownościami i gotówką pozostawiła przed domem. Dopiero po pewnym czasie kobieta zadzwoniła na numer alarmowy. Uświadomiła sobie wtedy, że została oszukana.

Cały czas apelujemy do osób starszych o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami, które przedstawiają się jako przedstawiciele różnych instytucji. We wszystkich takich przypadkach zastanówmy się dwa razy i każdą najmniejszą wątpliwość starajmy się rozwiać, ponieważ możemy rozmawiać z przestępcą podającym się za policjanta, prokuratora lub inną osobę ciesząca się zaufaniem społecznym.

W takiej sytuacji gdy policjant prosi o przekazanie pieniędzy mamy na sto procent do czynienia z oszustem. Najlepiej jest się rozłączyć a następnie wybrać numer alarmowy 112.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe