Tak wyglądał świat naszych przodków

  • 13.06.2022, 11:14
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-06-13korzenie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podróż w czasie, do świata naszych przodków sprzed 2000 lat, odbyli uczestnicy warsztatów archeologicznych Żelazne Korzenie organizowanych po raz 16 na terenie Archeoparku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Żelazne Korzenie, powróciły po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Warsztaty edukacyjne prezentują m.in. życie codzienne mieszkańców doliny rzeki Kamiennej w okresie wpływów rzymskich. Młodzież i dzieci poznają m.in. jak wyglądało starożytne hutnictwo żelaza, obserwują pracę rękodzielników, odwiedzają osadę barbarzyńców i obóz legionistów. Główny cel, jak mówią organizatorzy to nauka poprzez zabawę. Historia, jak mówi dyrektor muzeum Paweł Kołodziejski, to fascynująca opowieść. Bardzo ważne jest jednak to, w jaki sposób zostaje ona opowiedziana, od tego zależy czy młodzi ludzie zainteresują się przeszłością czy też nie. Muzeum znalazło na to sposób. Specjalnie dla naszych widzów odwiedziliśmy z kamerą obóz legionistów, osadę barbarzyńców oraz stanowisko górnika wydobywającego krzemień pasiasty.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe