Inwestują w młode pokolenia

  • 15.06.2022, 08:00
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-06-15gadka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa budowa pełnowymiarowej sali gimnastyczne wraz z łącznikiem przy Szkole Podstawowej w Gadce, gmina Mirzec. Inwestycję wizytowali: wójt gminy Mirosław Seweryn, świętokrzyski parlamentarzysta Krzysztof Lipiec oraz przewodniczący Rady Gminy w Mircu - Jan Zawisza.

W Gadce powstaje nowa sala gimnastyczna z łącznikiem, powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 724,92 mkw. Sala o wymiarach pełnowymiarowego boiska do piłki siatkowej, posiadać będzie zaplecze sanitarne oraz dwie szatnie z umywalkami na 16 osób każda. Budynek nowej sali zostanie połączony ze szkołą łącznikiem, który przejmie funkcję głównego wejścia do rozbudowanej placówki.

Gmina Mirzec otrzymała ponad 3,8 miliona złotych dofinansowania do tego przedsięwzięcia. Kwota 2,8 miliona złotych pochodzi z rządowego programu “Sportowa Polska”, natomiast kolejny milion złotych z Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych. Władze gminy w pozyskaniu zewnętrznego dofinansowania wspierał świętokrzyski parlamentarzysta – Krzysztof Lipiec.

Sala gimnastyczna do użytku udostępniona zostanie po wakacjach i korzystać będą z niej mogli nie tylko uczniowie szkoły w Gadce, ale również wszyscy mieszkańcy gminy Mirzec. Będzie czynna dodatkowo w godzinach popołudniowych oraz w weekendy.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe