Rusza budowa północno – zachodniej obwodnicy Starachowic

  • 20.06.2022, 11:22
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-06-20obwodnica.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
To już pewne. Starachowice doczekają się budowy obwodnicy, umowę dotyczącą realizacji inwestycji podpisali dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Jerzy Wrona oraz wykonawca, firma Fabe Polska. Trakt będzie omijał Starachowice po północno-zachodniej stronie. Zgodnie z umową czas realizacji inwestycji to 18 miesięcy.

Budowa północno – zachodniej obwodnicy Starachowic to, jak mówi marszałek Andrzej Będkowski, jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych w ostatnich latach w województwie świętokrzyskim. Zadanie współfinansowane jest ze środków Rządowego Programu Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej – Mosty dla Regionów.

Obwodnica, o czym informował Jerzy Wrona, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, będzie drogą główną ruchu przyspieszonego o szerokości 7 metrów z poboczami o całkowitej długości niespełna 3,5 km. Jej początek to wyjazd ze Starachowic w kierunku Tychowa, gdzie zostanie wybudowane 42-metrowe rondo na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 744.

W pozyskaniu funduszy na tę inwestycję władze regionu świętokrzyskiego wspierał poseł Krzysztof Lipiec.

Starachowiczanin Andrzej Pruś, przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego podkreślił, iż wyprowadzenie ruchu samochodów ciężkich z miasta to dla mieszkańców duże ułatwienie.

O znaczeniu planowanej inwestycji dla rozwoju północnej części województwa a także dla przedsiębiorców, którzy mają swoje biznesy zlokalizowane w Starachowicach mówił prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marcin Perz.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kamil
Kamil 20.06.2022, 17:08
A gdzie ścieżka rowerowa wzdłuż trasy. Obowiązkowy element!

Pozostałe