Starachowice skorzystały z preferencyjnej pożyczki dla miast średniej wielkości

  • 24.06.2022, 12:00
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-06-24pozyczka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pożyczkę w wysokości 37 mln zł zaciągnęło miasto Starachowice w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Fundusze przeznaczone zostaną na sfinansowanie wieloletnich programów inwestycyjnych, na które gmina otrzymała dotacje unijne i rządowe.

Starachowice, jak mówi prezydent Marek Materek, są pierwszą gminą w Polsce, która może skorzystać, z preferencyjnego dla samorządów, finansowego wsparcia oferowanego przez Europejski Bank Inwestycyjny. Jak informuje samorządowiec jest to rozwiązanie, które umożliwia zaciągnięcie przez średnie miasta pożyczki na takich samych warunkach z jakich korzystają duże metropolie. Pośrednikiem w transakcji jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Środki z Europejskiego Banku Gospodarstwa Krajowego na konto gminy będą wpływać kolejno w latach 2022,2023 i 2024. Natomiast ich spłata będzie realizowana w ciągu 25 lat. Na jakie potrzeby miasto zamierza przeznaczyć wymienione środki?

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe