SOWA – atrakcyjna propozycja na wakacyjny czas

  • 24.06.2022, 12:21 (aktualizacja 24.06.2022, 13:27)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-06-24sowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Muzeum Przyrody i Techniki zaprasza do Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Jest to przestrzeń edukacyjna i naukowa, gdzie zwiedzający mogą samodzielnie wykonywać eksperymenty przy pomocy interaktywnych eksponatów. Starachowice są jednym z 32 miast w Polsce, mogących pochwalić się tak wyjątkowym miejscem do samodzielnego odkrywania świata.

SOWA to projekt edukacyjny umożliwiający młodym osobom zdobywanie wiedzy w sposób praktyczny oraz samodzielne odkrywanie zjawisk, które rządzą światem. Eksponaty, które stanowią wyposażenie Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności zostały w całości zaprojektowane i zbudowane w Centrum Nauki Kopernik. Natomiast sam projekt finansowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W jego uroczystej inauguracji uczestniczył m.in. szef Gabinetu Politycznego Ministra Edukacji - Rafał Brzózka.

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności dzieli się na dwie przestrzenie: wystawę i majsternię. Wystawę stanowią eksponaty dotyczące różnych dziedzin życia. Zwiedzający mogą tu poznać różne aspekty otaczającego nas świata takie jak ruch, światło czy ludzki organizm. Natomiast w majesterni samodzielnie lub zespołowo mogą podejmować wyzwania konstruktorskie, logiczne, inżynieryjne. Na miejscu dostępne są potrzebne do wykonania zadań akcesoria. Jedno jest pewne nie dostaniemy tu podręcznikowej wiedzy, ale możliwość samodzielnego odkrywania świata. O tym, jak ważna jest umiejętność odpowiedniego wykorzystania posiadanej wiedzy oraz rozwijanie kompetencji przyszłości mówiła Irena Cieślińska, dyrektor programowy Centrum Nauki Kopernik i opiekun merytoryczny projektu.

Paweł Kołodziejski dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki, na terenie którego zlokalizowana została strefa nie kryje dumy i zaprasza do Małego Centrum Nauki Kopernik. Starosta starachowicki Piotr Ambroszczyk zapewnił, że projekt SOWA pięknie wpisuje się w nurt techniczny tradycji Muzeum Przyrody i Techniki. W konferencji inaugurującej projekt SOWA uczestniczyły także delegacje uczniów ze starachowickich szkół i to oni jako pierwsi mogli „przetestować” udostępnione eksponaty.

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności zostanie otwarta dla zwiedzających w najbliższą sobotę oraz w niedzielę ( 25 i 26 czerwca). Wejścia na wystawę będą odbywały się w godzinach 10.00 , 12.00 , 14.00 , 16.00 w cenie 12 zł za osobę. Od 28 czerwca (wtorek) wejście na wystawę będzie możliwe wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji, pod numerem telefonu 783-730-094 lub na skrzynkę pocztową [email protected] .

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe