Bezpieczne wakacje 2022

  • 27.06.2022, 10:41
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-06-27policja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Bezpieczne wakacje 2022” to wzmożone kontrole stróżów prawa na polskich drogach. Jak mówi młodszy aspirant Paweł Kusiak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, funkcjonariusze będą zwracać uwagę m.in. na to czy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów, tj. stosują się do ograniczeń prędkości, korzystają z pasów bezpieczeństwa, właściwie przewożą dzieci w pojazdach. Sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów.

Podczas wakacji na drogach wzrasta liczba pojazdów dlatego funkcjonariusze policji w całym kraju rozpoczynają wzmożone kontrole. O czym należy pamiętać udając się w taką podróż? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas wielogodzinnej jazdy? Do jednych najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, również w okresie letnim, niestety nadal zaliczana jest jazda na „podwójnym gazie”. Policjanci ruchu drogowego będą również kontrolować kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek oraz sprawdzać stan techniczny pojazdów.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe