„Solidarność” o sytuacji w MAN-ie i u podwykonawców

  • 20.07.2022, 09:21
  • Iwona Bryła
2022-07-20man.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak informuje międzyzakładowy związek „Solidarność”, w firmie MAN Bus są trudności z dostawą części do montażu autobusów. W związku z tym w przyszłym tygodniu pracownicy mają iść na urlop, który pierwotnie zaplanowany był na koniec roku. Czy kryzysowa sytuacja może się powtórzyć? O to spytaliśmy szefa związku Jana Seweryna, który przekazał też bardziej korzystne informacje o podwyżce pensji u kooperanta MAN- a.

Grudniowy urlop wykorzystywany teraz przez załogę MAN Bus przedłuży ludziom wolne do 3 tygodni ciągiem, ale jak podkreśla Jan Seweryn jest to niejako kryzysowy wypoczynek, bo wywołany trudnościami produkcyjnymi. Szef „Solidarności” dodaje, że problemy zaopatrzeniowe w MAN-ie mogą się powtórzyć. Tym razem z powodu ograniczonych możliwości przerobowych firmy PKC Group, która dostarcza mu wiązki elektryczne. Zmiany, ale tym razem pozytywne, mają nastąpić u innego podwykonawcy starachowickiej fabryki autobusów. Chodzi o firmę EURO VIG, która zastąpiła spółkę APLEONA w zakresie remontów i utrzymania ruchu w MAN Bus. Jej pracownicy mają dostać postulowaną przez „Solidarność” podwyżkę w wysokości 300 zł z wyrównaniem od 1 lipca. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zostanie podpisane porozumienie w tej sprawie. To jednak, jak zaznacza Jan Seweryn, nie kończy działań związku w zakresie lepszego wynagradzania tamtejszej załogi.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe