„Ożywiony” Piłsudski opowiadał o wolnej Polsce

  • 26.08.2022, 15:56
  • Iwona Bryła
2022-08-26wystawa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki gościła wystawa Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. Przedstawiono na niej Polskę lat 1918 – 1925 za pomocą nowoczesnych technologii, które m.in. „ożywiły” postać marszałka Józefa Piłsudskiego.

Animacje, czy trójwymiarowe wizualizacje postaci i przedmiotów robiły duże wrażenie na zwiedzających, którzy mogli mieć przeświadczenie, że przenieśli się w czasie do Polski odradzającej się po 123 latach zniewolenia przez zaborców. Przewodnikiem po wystawie był słynny marszałek Piłsudski, którego postać ze zdjęcia, dzięki osiągnięciom współczesnej technologii, zyskała zdolność mówienia.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe