Lekcja historii w terenie

  • 16.09.2022, 09:01
  • Wiktoria Adamczyk
2022-09-16muzeum.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Odlewnictwo, ziołolecznictwo, tkactwo, warsztat ceramiki, te i inne elementy życia codziennego naszych przodków w różnych okresach historii Polski, mogli obejrzeć uczestnicy festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”. Imprezę edukacyjną zorganizowało Muzeum Przyrody i Techniki przy współudziale Starostwa Powiatowego w Starachowicach.

Po raz 13 na terenie starachowickiego muzeum w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zorganizowano festyn historyczny. Tegoroczne hasło przewodnie imprezy to „Połączeni dziedzictwem”.

Jak co roku, w tej żywej lekcji historii uczestniczyli uczniowie ze starachowickich szkół. W tę wyjątkową podróż w czasie młodych ludzi zabrali prawdziwi pasjonaci historii naszego regionu. Gospodarz obiektu Paweł Kołodziejski podczas otwarcia mówił o ogromnym znaczeniu dziedzictwa pozostawionego nam przez naszych przodków.

Podczas festynu widzowie oprócz historii życia codziennego naszych przodków, mogli również poznać elementy wspólne dla kultury ukraińskiej i polskiej.

O tradycjach zielarskich naszych przodków mówiła Monika Dygas założycielka „Chaty Szeptuchy”

Wiktoria Adamczyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe