W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej

  • 19.09.2022, 15:49
  • Wiktoria Adamczyk
2022-09-19sybirak.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbyły się obchody 83 rocznicy napaści ZSRR na Polskę oraz Dnia Sybiraka. Starachowiczanie oddali hołd ofiarom sowieckiej agresji.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w kościele pw. Wszystkich Świętych, w intencji zmarłych zesłańców polskich na „nieludzkiej ziemi”. O oprawę artystyczną uroczystości zadbali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik poświęcony Ofiarom Zbrodni Katyńskiej. Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Marcin Gołębiowski nawiązał do największej ofiary jaką złożyli Polacy 17 września 1939 roku, kiedy to pomimo podpisanych traktatów pokojowych sowieci napadli na Polskę.

Podczas uroczystości głos zabrała także Przedstawicielka starachowickich Rodzin Katyńskich Maria Magdalena Łodej.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, organizacje związkowe, ugrupowania polityczne oraz uczniowie i harcerze złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod Krzyżem Katyńskim.

Wiktoria Adamczyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe