Wystawa fotografii z Islandii w Spółdzielczym Domu Kultury

  • 24.10.2016, 15:13
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Wystawa fotografii z Islandii w Spółdzielczym Domu Kultury
Krakowski fotograf Włodzimierz Płaneta przybliżył starachowiczanom plon swoich czterech wypraw na Islandię. Otwarta w Spółdzielczym Domu Kultury wystawa zdjęć została połączona z promocją albumu oraz prezentacją innego dorobku artysty. Spółdzielczy Dom Kultury w Starachowicach był w miniony weekend gospodarzem wernisażu fotografii „Islandia” autorstwa Włodzimierza Płanety z Krakowa. Artysta zaprezentował na wystawie wybór czarno - białych zdjęć z liczącego ponad 170 fotografii albumu.

Włodzimierz Płaneta to, jak zaprezentowała go kierownik SDK Beata Wiśniewska, fotograficzny freelancer, artysta niezależny. Także popularyzator sztuki fotograficznej, której uczy na warsztatach prowadzonych od 1993 roku. Zorganizował je m.in. w Mostkach w gminie Suchedniów z udziałem ponad 700 osób.

 

Włodzimierz Płaneta miał ponad 200 wystaw. Jest też autorem fotograficznych albumów ze zdjęciami Wenecji, Krakowa, nowojorskiego Manhattanu, czy właśnie Islandii, którą w piątek przybliżył starachowiczanom. Pokazane w SDK prace to efekt wyjazdów Włodzimierza Płanety do tego wyspiarskiego państwa w: 2004, 2006, 2011 i 2014. Wystawa „Islandia” była pierwszą z cyklu ,,Poznajemy nieznane". Będzie ją można oglądać do końca listopada w sali wystawowej SDK w godzinach od 8.00 do 18.00.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzysiek
Krzysiek 05.11.2016, 19:53
dobry fachowiec,

Pozostałe