Reforma oświaty w gminach Pawłów i Mirzec

  • 27.03.2017, 12:24 (aktualizacja 27.03.2017, 15:23)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Reforma oświaty w gminach Pawłów i Mirzec
Samorządy gmin Pawłów i Mirzec poczyniły przygotowania do reformy oświaty, ustalając sieć szkół po zmianach. W Pawłowie dwie szkoły zostaną zlikwidowane, w mniejszych placówkach możliwa będzie edukacja w systemie dwuzmianowych. W Mircu będą funkcjonować wszystkie szkoły podstawowe, a budynek likwidowanego gimnazjum przyjmie uczniów pobliskiej podstawówki.

Zgodnie z wytycznymi reformy edukacji nauka w szkołach podstawowych ma zostać wydłużona do 8 klas, a gimnazja będą stopniowo likwidowane z datą końcową w 2019 roku. W związku z tymi zmianami z mapy placówek oświatowych gminy Pawłów znikną gimnazja w Pawłowie, Szerzawach, Chybicach i Rzepinie. Równolegle samorząd planuje likwidację filii szkół w Rzepinku i Bostowie. Jak tłumaczy wójt Marek Wojtas powodem tej decyzji nie jest jednak reforma oświaty.

 

Zespoły szkół, w ramach których funkcjonowały do tej pory gimnazja zostaną przekształcone w szkoły podstawowe. Skorzystać mają na tym oddziały przedszkolne.

 

Według zapowiedzi w trzech mniejszych szkołach w związku z uruchomieniem 8 klas możliwe jest wprowadzenie nauki na dwie zmiany. Problem ten dotyczy placówek w Dąbrowie, Łomnie i Godowie. Nie zagrożone jest natomiast funkcjonowanie żłobka, którego istnienie jest ewenementem na skalę województwa.

 

W gminie Mirzec reforma oświaty nie wprowadzi żadnych istotnych zmian. Z zagospodarowanie budynku po likwidowanym gimnazjum nie powinno być problemu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe