Ambitne plany Pawłowa na zagospodarowanie zabytkowego spichlerza

  • 29.06.2017, 12:43 (aktualizacja 29.06.2017, 16:06)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2017-06-29pawlow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Najprawdopodobniej w przyszłym roku ruszy zagospodarowanie zabytkowego spichlerza w Pokrzywnicy w gminie Pawłów. Plany zakładają remont obiektu i uruchomienie w nim filii Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Zadanie jest częścią projektu w ramach którego samorządowcy chcą uruchomić także filie placówki w Brzeziu i Kałkowie oraz świetlice w Tarczku i Grabkowie.

Utworzenie 5 nowych obiektów społeczno-kulturalnych w przyszłym roku planuje samorząd Pawłowa. Warte około 2,5mln zł przedsięwzięcie ma szansę na dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Podpisano już w tej sprawie preumowę. Jednym z jego elementów jest remont i zagospodarowanie zabytkowego spichlerza w Pokrzywnicy. Jak mówi wójt Pawłowa Marek Wojtas są duże szanse na realizacje inwestycji.

 

Spichlerz ma zostać gruntownie przebudowany od środka. Zewnętrzna renowacja jest uzależniona od decyzji Świętokrzyskiego Konserwatora Zabytków.

 

W ramach inwestycji samorząd Pawłowa planuje także utworzenie dwóch filii Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Brzeziu i Kałkowie. Obiekty powstaną w budynkach remiz strażackich.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe