Podczas prac polowych w gminie Pawłów odkryto ludzkie szczątki

  • 11.07.2017, 14:22 (aktualizacja 11.07.2017, 14:42)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2017-07-11szczatki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do kolejnego niecodziennego odkrycia doszło na terenie powiatu starachowickiego. Na działce rolnej w miejscowości Pokrzywnica w gminie Pawłów w czasie prac polowych znaleziono fragmenty szkieletu. Na podobne znalezisko trzy tygodnie temu natrafiono w zalewie w Brodach. W związku z ujawnieniem tam ludzkich kości obecnie został obniżony poziom wody, by ułatwić policji i prokuraturze dalsze poszukiwania.

W ciągu kilku dni czerwca wędkarze łowiący w zalewie w Brodach przypadkowo natrafiali na ludzkie szczątki. W sumie znaleziono kilka czaszek i kości. To zmobilizowało śledczych do intensywnych działań mających na celu dokładne przeszukanie zbiornika wodnego. W tym celu wyjaśniająca sprawę znaleziska Prokuratura Rejonowa w Starachowicach, wydała polecenie obniżenia poziomu wody.

W ocenie znaleziska z Brodów będą pomagać biegli.

Do kolejnego podobnego znaleziska doszło w miejscowości Pokrzywnica w gminie Pawłów, na działce rolnej należącej do radnego powiatu starachowickiego Jana Pochecia.

Radny zawiadomił o odkryciu funkcjonariuszy policji w Brodach.

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach zbada, czy szczątki z Pokrzywnicy mają charakter historyczny, czy też pochodzą ze współczesnych czasów.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe