Jest nadzieja na obwodnicę Wąchocka

  • 04.03.2016, 15:27 (aktualizacja 08.03.2016, 17:21)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Jest nadzieja na obwodnicę Wąchocka
Wojewoda, parlamentarzyści i samorządowcy – w zabiegi o budowę obwodnicy Wąchocka w ciągu drogi nr 42 włączyły się władze wszystkich szczebli. Wydaje się, że ich działania mają szansę na pozytywny skutek. Jest nadzieja na dobre informacje na ten temat w połowie marca.

Budowa obwodnicy Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42 znalazła się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Inwestycja z założenia miała umożliwić szybką komunikację pomiędzy Specjalną Strefą Ekonomiczną „Starachowice” do drogi ekspresowej S7 oraz odciążyć Wąchock od ruchu tranzytowego. Na obecnym etapie zadanie budowy 12 km obwodnicy jest przygotowane do realizacji.

 

Teraz przyszedł czas na realizację założeń ogólnopolskiego programu budowy dróg. Jak informuje poseł Krzysztof Lipiec jednak na jego wykonanie brakuje ponad 90 mld zł, a więc może zostać zrealizowany jedynie w około połowie.

 

Właśnie w sprawie podjęcia pilnych działań zmierzających do wybudowania obwodnicy Wąchocka świętokrzyscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości wystosowali petycję do premier Beaty Szydło. W piśmie posłowie Krzysztof Lipiec, Maria Zuba, Andrzeja Kryj, Marek Kwitek, Bogdan Latosiński, Dominik Tarczyński, Michał Cieślaka i senator Jarosław Rusiecki proszą szefową rządu o podjęcie pilnych działań.

 

Również wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek zapewnia, że robi wszystko co w jej mocy, aby przyspieszyć realizację inwestycji. Szefowa administracji rządowej w województwie prowadziła na ten temat rozmowy m.in. z Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad oraz przedstawicielami rządu. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe