Uroczystość zakończenia roku szkolnego w szkołach podległych gminie

  • 20.06.2018, 14:53 (aktualizacja 20.06.2018, 16:02)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-20rokszkolny.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kończy się rok szkolny 2017/2018. Z tej okazji w Urzędzie Miejskim w Starachowicach odbyło się spotkanie z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców i lokalnych władz. Prymusi, czyli w sumie 10 gimnazjalistów, a także 3 laureatów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych, odebrali nagrody i listy gratulacyjne. Najlepszym uczniem naszego miasta ogłoszono Tomasza Zatorskiego, absolwenta Gimnazjum nr 3.

Dobiegł końca kolejny rok szkolny, zaczęły się ponad dwumiesięczne wakacje. Tych uczniów, którzy poważnie podeszli do swojej edukacji, jeszcze przed wyjazdem na zasłużony wypoczynek czekały dowody uznania od władz Starachowic. Przekazano je w czasie uroczystości, zorganizowanej w urzędzie miejskim.

 

W tym roku z powodu braku absolwentów szkół podstawowych, co ma związek z reformą oświaty, wyróżniono tylko najlepszych uczniów kończących naukę w poszczególnych gimnazjach. Nagrody prezydenta Starachowic odebrali: Gabriela Agata Rybicka – uczennica Gimnazjum nr 1 (średnia ocen 5,22), Jakub Szukiel z Gimnazjum nr 2 (średnia ocen 5,33), Wiktor Rymarczyk z Gimnazjum nr 4 (średnia ocen 5,33) i Szymon Tuz, absolwent Społecznego Gimnazjum (średnia ocen 5,7). W tym gronie znalazł się także uczeń Gimnazjum nr 3 Tomasz Zatorski, obdarzony dodatkowo zaszczytnym tytułem najlepszego ucznia w mieście w kategorii szkół gimnazjalnych. Tomek może się pochwalić średnią ocen w wysokości 5,79. Ponadto jako jedyny w województwie świętokrzyskim został laureatem trzech konkursów: z matematyki, fizyki i geografii, zorganizowanych przez kuratorium oświaty w Kielcach. Nastolatek jest także zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego GEOPLANETA.

Prezydent wyróżnił także uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią podczas całej trzyletniej nauki w gimnazjum. Oto nazwiska super prymusów: Mateusz Kozdęba – uczeń Gimnazjum nr 1 (średnią ocen 5,45), Michał Latała z Gimnazjum nr 2 (średnia 5,33), Patrycja Zarychta z Gimnazjum nr 3 (średnia 5,72), Aleksandra Kwiecień z Gimnazjum nr 4 (średnia 5,63) i Stanisław Sokołowski– uczeń Społecznego Gimnazjum (średnia ocen 5,90).

Listy gratulacyjne odebrali laureaci kuratoryjnych konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych: Dominika Nowak – uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej, Rafał Myszka ze Szkoły Podstawowej nr 12 i Katarzyna Stępień ze Szkoły Podstawowej nr 9.

W trakcie uroczystości pożegnano też udające się na emeryturę: Krystynę Karkochę, dyrektor SP nr 2 i Alfredę Kiełek kierującą SP nr 6.

 

Społeczne Towarzystwo Oświatowe, prowadzące w naszym mieście szkołę podstawową i gimnazjum, wręczyło z kolei srebrną odznakę prezydentowi Starachowic.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe