Opactwo Cystersów otwarte na gości

  • 01.04.2016, 14:54 (aktualizacja 29.04.2016, 16:46)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Opactwo Cystersów otwarte na gości
Opactwo Cystersów w Wąchocku kojarzy nam się przede wszystkim z miejscem modlitwy i kontemplacji dzieł architektury. Tymczasem coraz częściej staje się także miejscem odpoczynku od codzienności i formą wyciszenia.

W dobie zgiełku informacyjnego, który nas otacza coraz częściej poszukujemy odosobnionych miejsc wypoczynku, spędzania wolnego czasu i zastanowienia się nad życiem. Jak się okazuje takiego miejsca nie musimy szukać daleko. Opactwo Cystersów w Wąchocku wychodząc naprzeciw tym, którzy szukają duchowości i powrotu do wewnętrznej harmonii, proponuje kilkudniowe pobyty w klasztorze.

 

Oferta skierowana jest zarówno do mężczyzn jak i dla kobiet, którzy chcą włączyć się w życie klasztoru. Goście mają możliwość uczestnictwa w codziennej Eucharystii, wspólnych posiłkach w refektarzu oraz we wspólnej pracy.

 

Goście opactwa mają dostęp do kościoła, pomieszczeń zabytkowych i ogrodów klasztornych. Pobyt w klasztorze ma charakter rekolekcji na wzór życia cysterskiego.

 

Nie ma stałej opłaty za pobyt, którą uiszczają goście opactwa. Duchowni przyjmują natomiast dobrowolne ofiary, których wysokość zależy od samych wpłacających. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe