Powiat ma kłopoty z remontem jazu na Lubiance

  • 26.07.2018, 14:33 (aktualizacja 26.07.2018, 14:37)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-07-26lubianka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pojawił się problem z remontem jazu na zalewie Lubianka. Zadanie to miał w tym roku wykonać powiat licząc na przyznanie dotacji z budżetu wojewody. W ramach przygotowań z akwenu została częściowo spuszczona woda, co wyłączyło go z trwającego właśnie sezonu wypoczynkowego. Jednak wprowadzone ostatnio zmiany w przepisach o gospodarce wodnej, skomplikowały sytuację. Nie wiadomo na kogo powiat mógłby teraz liczyć w kwestii pomocy finansowej.

Remont jazu na zalewie Lubianka powiat planował rozpocząć w 2018 roku. Warunkiem koniecznym do wykonania tej inwestycji było przyznanie dotacji od wojewody w wysokości 1 mln 980 tys. zł. Jesienią ubiegłego roku starostwo powiatowe wykonało prace konserwacyjne zbiornika, co wiązało się ze spuszczeniem części wody z Lubianki. W takim stanie zbiornik miał czekać na remont zapory. Tymczasem przyszłość inwestycji zaczyna wyglądać bardzo niepewnie, ponieważ, jak wynika z wyjaśnień starosty Danuty Krępy oraz jej zastępcy, po ostatnich zmianach w przepisach o gospodarce wodnej państwa, przyznanie dotacji nie leży już w kompetencji wojewody i nie wiadomo, kto je teraz przejął.

 

Radny powiatowy Dariusz Dąbrowski krytycznie ocenił krok polegający na przejęciu przez powiat administracji zbiornikiem.

 

Przesłanki, którymi kierował się powiat przedstawił wicestarosta Marek Pawłowski. Chodziło mianowicie o wsparcie miasta, które przymierza się do rewitalizacji obrzeży Lubianki.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Michał
Michał 17.08.2018, 07:40
Niech powiat poprosi Prezydenta Materka o pomoc. On umie pracować i załatwiać dofinansowanie. A powiat? Jak widać nie radzi sobie.
Ktus
Ktus 26.07.2018, 16:18
Ale prawo nie dziala wstecz

Pozostałe