Radni miejscy zdecydowali o podwyżce cen śmieci

  • 30.07.2018, 15:03 (aktualizacja 30.07.2018, 15:35)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-07-30ppodwyzkasmieci.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
12 zł miesięcznie od osoby za odpady selektywne i 24 zł miesięcznie za śmieci niesegregowane – to nowe stawki nałożone na starachowiczan w wyniku dzisiejszej decyzji rady miejskiej. Podwyżki wynoszą odpowiednio: 4 i aż 11 zł. Mają wejść w życie od 1 stycznia 2019 roku.

Dzisiejsza zwołana w trybie nadzwyczajnym sesja rady miejskiej poświęcona była m.in. ustaleniu nowych cen za wywóz opadów od mieszkańców Starachowic. Dotychczasowe stawki: 8 zł miesięcznie od osoby za odpady segregowane i 13 zł za zmieszane, zostały zastąpione kwotami w wysokości odpowiednio: 12 i 24 zł. Prezydent Marek Materek tłumaczył, że podwyżki są nieuniknione, ponieważ każdy z pięciu podmiotów, który zgłosił się do przetargu, zaproponował cenę wyższą, niż założyła gmina. Jak dodał plusem sytuacji, jest to, że dzięki sporej liczbie zainteresowanych można wybrać ofertę, która nie zszokuje mieszkańców.

 

Radny Sylwester Kwiecień generalnie przeciwny podwyżce, poprosił o dodatkowe wyjaśnienia.

 

Pozostali radni prezentowali stanowiska od zdecydowanie krytycznych, przez wyważone, po uznające podwyżkę za rozsądną.

 

Śmieciowa uchwała była procedowana w sposób tradycyjny, ponieważ wniosek radnego Sylwestra Kwietnia o głosowanie imienne został odrzucony. Dokument został przyjęty większością 9 głosów za, przy 6 przeciwnych i 2 wstrzymujących się. Jeśli nie zakwestionuje jej wojewoda, zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe