Niemal 4 mln zł z budżetu państwa na remont dróg w powiecie

  • 11.10.2018, 14:10 (aktualizacja 16.10.2018, 12:55)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-11wojewoda.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiat starachowicki oraz gminy Brody i Pawłów otrzymały rządowe wsparcie na przebudowę i remont dróg. Pomoc wyniosła w sumie ponad 3 mln 800 tys. zł. Dzięki nim poprawi się jakość jednej drogi powiatowej i trzech gminnych.

Powiat starachowicki, gmina Brody i Pawłów otrzymały dofinansowanie na remont trzech dróg z dwóch rządowych programów. Całkowita wartość pomocy to w sumie ponad 3 mln 800 tys. zł. Umowy na jej przyznanie, w imieniu jednostki wspomagającej, przekazała samorządom wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Gros środków trafi do powiatu starachowickiego na przebudowę drogi powiatowej Jagodne - Gadka w gminie Mirzec, z Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

 

Wojewoda dodała, że powiat starachowicki korzysta z pomocy rządowej już od 2 lat.

 

Gminy Brody i Pawłów otrzymały wsparcie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach programu przeciwdziałania skutkom klęsk żywiołowych. Mieszkańcy gminy nad zalewem po remoncie będą mogli korzystać z dwóch ulepszonych dróg.

 

Po pomoc MSWiA sięgnęła też gmina Pawłów. Przyznano jej 263 tys. 460 zł dofinansowania na przebudowę drogi dojazdowej w miejscowości Szeligi. Przed samorządami rysuje się już kolejna perspektywa pomocy finansowej na poprawę jakości dróg. W grudniu powinien ruszyć nabór wniosków do nowego programu rządowego.

 

[SPROSTOWANIE]

 

„W dniu 10 października nie przekazano przedstawicielom Powiatu Starachowickiego umowy w ramach Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na przebudowę drogi powiatowej Jagodne-Gadka.”

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe