Z początkiem marca wchodzą zmiany w cenach biletów komunikacji miejskiej

  • 29.01.2019, 12:39
  • Iwona Bryła
2019-01-29bilety.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Bezpłatne przejazdy autobusami miejskimi dla 70 – latków, także tych spoza Starachowic, jeden bilet ulgowy w cenie 1,25 zł, darmowa komunikacja w dzień Wszystkich Świętych i droższe bilety u kierowców – m.in. takie zmiany przegłosowała Rada Miejska w Starachowicach na ostatniej sesji. Nowe rozwiązania wejdą w życie 1 marca.

Rada Miejska w Starachowicach dyskutowała na ostatniej sesji nad zmianami w opłatach za przejazdy lokalną komunikacją publiczną. Projekt uchwały zakładał m.in. nowy system ulg. Zamiast dwóch rodzajów biletów zniżkowych w cenie: 1,56 zł i 1,25 zł zdecydowano się na jedną, tańszą wersję, a ulgę w wysokości 69 groszy dla pasażerów po 70 roku życia będących mieszkańcami Starachowic, zastąpiono darmowymi przejazdami dla wszystkich seniorów w tym wieku, także tych przyjezdnych. Natomiast w dniu 1 listopada autobusy miejskie będą wozić za darmo już wszystkich bez wyjątku.

 

Uchwała w dniu sesji została jeszcze dodatkowo zmieniona.

 

Głosowanie nad uchwałą poprzedziła dyskusja. Radna Jadwiga Piątek wyraziła zastrzeżenia do podwyżek cen biletów kupowanych u kierowców.

 

Prezydent argumentował, że ta podwyżka podyktowana jest ograniczeniem, dezorganizującej pracę kierowców, sprzedaży biletów w autobusach.

 

Innymi formami zachęty do rezygnacji z kupna biletów u kierowców, ma być m.in. zwiększenie ilości punktów sprzedaży na mieście oraz wprowadzenia biletów nabywanych za pośrednictwem specjalnej aplikacji mobilnej. Zmiany te mają zaistnieć przed 1 marca, czyli datą wejścia w życie reformy zaproponowanej przez gminę.

 

Radny Krzysztof Zuba rzucił pomysł całkowicie bezpłatnej komunikacji, który prezydent ocenił jako nierealny ze względów finansowych.

 

Rada miejska jednogłośnie przyjęła uchwałę o zmianach w komunikacji publicznej w Starachowicach.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe