Kolejny pomysł zamiany nieruchomości między miastem a powiatem

  • 26.02.2019, 14:12
  • Iwona Bryła
2019-02-26nieruchomosci.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest nowy pomysł związany z zagospodarowaniem budynków miejskich i powiatowych w Starachowicach. Chodzi o obiekt przy ulicy Złotej, w której mieści się Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, opuszczony przez szkołę społeczną budynek przy ulicy Wojska Polskiego oraz stary szpital przy ulicy Radomskiej. Temat zemocjonował radnych obradujących na ostatniej sesji rady powiatu.

Długa dyskusja na ostatniej sesji Rady Powiatu w Starachowicach dotycząca planów gospodarowania nieruchomościami, zaczęła się od pytania radnej PiS Joanny Główki. Dopytywała, czy powiat zamierza przenieść Sanepid z ulicy Złotej do budynku przy ul. Wojska Polskiego należącego do gminy Starachowice,który opuściła szkoła społeczna. Starosta Piotr Babicki odpowiedział, że taki scenariusz jest dopiero wstępnie rozważany, mimo to radnej nie spodobały się te plany.

 

Pomysł skrytykował także kolejny radny PiS Dariusz Stachowicz. Zacytował odpowiedź zarządu powiatu na interpelację, w której spytał o kwestię wymiany nieruchomości z gminą Starachowice, polegającej na przekazaniu miastu budynku starego szpitala w zamian za obiekt po szkole społecznej.

 

Samorządowcowi odpowiedział starosta Piotr Babicki.

 

Rozważany scenariusz zagospodarowania powiatowych nieruchomości przedstawił członek zarządu Jerzy Materek.

 

Radna Agnieszka Kuś dopytywała z kolei o kwestie finansowe towarzyszące ewentualnej zamianie obiektów.

 

Zdaniem Joanny Główki bardziej korzystne byłoby przeniesienie Sanepidu do budynku III LO, stanowiącego własność powiatu.

Piotr Ambroszczyk z klubu radnych KW Marka Materka zwrócił uwagę na trudną sytuację finansów powiatu. Samorządowiec podkreślał, że należy szukać dodatkowych źródeł dochodu.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe