„Solidarność” popiera strajk ZNP

  • 03.04.2019, 14:56 (aktualizacja 03.04.2019, 16:09)
  • Iwona Bryła
2019-04-03strajk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Starachowicki oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego i lokalna „Solidarność” oświatowa porozumieli się w sprawie strajku zapowiadanego na poniedziałek 8 kwietnia. Dziś przedstawiciele obu organizacji podpisali stosowne porozumienie. Sama akcja protestacyjna nie została odwołana, ale nie jest też na sto procent pewne, że do niej dojdzie.

W referendum przeprowadzonym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego oddział w Starachowicach, ponad 85% pracowników przedszkoli i szkół z powiatu starachowickiego, odpowiedziało się za strajkiem w celu m.in. wywalczenia podwyżek wynagrodzeń w wysokości 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia br. Ogólnopolski protest ma się odbyć w poniedziałek 8 kwietnia. Chce się do niego przyłączyć także starachowicki oddział NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania. Dziś prezesi obu organizacji podpisali w tej sprawie porozumienie.

 

Choć o terminie strajku mówi się od dawna, nadal trwają rozmowy nauczycieli z rządem. Nie można więc wykluczyć, że jeśli strony dojdą do porozumienia, wówczas protest się nie odbędzie.

 

Reasumując, obecna sytuacja jest dynamiczna. Może być i tak, że o tym, co wydarzy się w poniedziałek 8 kwietnia rodzice dowiedzą się nawet w ostatniej chwili.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stokrotka
Stokrotka 05.04.2019, 07:35
Panie przewodniczący Solidarności, myślałam, że uczniowie są dla Pana najważniejsi. Mało Wam , co daje teraz rząd? Tym bardziej , ze p. Duda zgadza się na obietnice rządu. Teraz kumacie się z ZNP dla kasy!

Pozostałe