Strajk w naszym powiecie słabnie, ale nauczyciele nie odpuszczają

  • 24.04.2019, 14:24 (aktualizacja 24.04.2019, 14:36)
  • Iwona Bryła
2019-04-24strajk_ok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zmiany w sytuacji strajkowej w powiecie starachowickim. Do grona placówek, które odstąpiły od protestu dołączyła SP nr 12 w Starachowicach oraz kilka szkół z gminy Pawłów. Natomiast wczoraj około 80-osobowa grupa strajkujących pracowników oświaty z naszego powiatu przyłączyła się do Ogólnopolskiej Manifestacji w Warszawie. Wraz z innymi demonstrantami pikietowali przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie.

Miniony wtorek 23 kwietnia był już kolejnym dniem ogólnopolskiego strajku w oświacie. Był też dniem, w którym protestujący nauczyciele zebrali się na manifestacji przed Ministerstwem Edukacji Narodowej w Warszawie. Wśród nich była około 80-osobowa delegacja z powiatu starachowickiego.

 

W dniu pikiety kierownictwo Związku Nauczycielstwa Polskiego podjęło decyzję o kontynuowaniu strajku oraz pozostawieniu nauczycielom wolnego wyboru, co do udziału w radach pedagogicznych dopuszczających absolwentów do matur.

 

Starachowicka młodzież może być w tej kwestii spokojna. Jak informuje zarząd powiatu we wszystkich szkołach średnich, mimo strajku, uczniowie zostali dopuszczeni do matury. Natomiast sam strajk traci na sile. W powiecie starachowickim z protestu zrezygnowały kolejne placówki w Starachowicach oraz w gminie Pawłów.

 

Natomiast w gminie Mirzec od strajku odstąpiły dziś już wszystkie placówki oświatowe.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stokrotka
Stokrotka 24.04.2019, 20:14
Pani Gałka nie wie, ze na Narodowym są sale specjalnie przygotowane do prowadzenia różnych konferencji czy debat. Wstyd!
Stokrotka
Stokrotka 24.04.2019, 20:03
Pani Gałka niezadowolona. Matury odbędą się bez łaski ZNP. Dość tych wybryków. Myślałam, że nauczyciele , to ludzie na poziomie. Mamy wspaniały rząd, który potrafi zadbać o młodzież i dzieci, bo wprowadzą zmiany w ustawie oświatowej.Dziękuję nauczycielom, którzy brali udział w egzaminach, a nie tym strajkującym, którzy po trupach do celu, by obalić rząd. Powinien być wprowadzony zakaz strajkowania nauczycieli, jak to ma miejsce w Niemczech. Dzieci nie mogą być zakładnikami nauczycieli. Uczniowie mają swoje prawa, tak jak nauczyciele i nie są gorsi od nich. Nauczyciele traktują uczniów z góry, bo uważają się za lepszych.

Pozostałe