Będzie więcej zieleni

  • 13.05.2019, 13:32 (aktualizacja 13.05.2019, 13:43)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-05-13mm.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wszystko wskazuje na to, ze nie jak początkowo zakładano 2, a 5 terenów zielonych na terenie Starachowic zmieni swoje oblicze. Jest to możliwe dzięki dodatkowemu dofinansowaniu jakie na ten cel pozyskała gmina. Zgłosiła się też już firma, która chce wykonać 3 kolejne zadania polegające na zagospodarowywaniu skwerów w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 9, przy Alei Armii Krajowej oraz w pobliżu Targowiska Miejskiego.

Jak już informowaliśmy dzięki dodatkowemu dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, możliwa jest pełna realizacja projektu ”Podniesienie jakości życia mieszkańców poprzez rozwój terenów zieleni miejskiej w Starachowicach”. Zakłada on powstanie pięciu miejsc z roślinnością w roli głównej.

 

Łącznie na zagospodarowywanie około 7 ha zieleni miejskiej w mieście pozyskano ponad 6 mln zł.

 

W kolejnym przetargu na zagospodarowanie 3 obszarów zostały złożone 3 oferty. Wszystkie pochodzą od spółki SORTED, która wykonuje już dwa pierwsze zadania.

 

Anna Pryciak-Jagielska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.05.2019, 19:46
Panie Materek zostanie zmarnowane 6 milionów a w mieście jak był bałagan tak pozostanie. Wymienione punkty nic nie wnoszą w zniszczony drzewostan , żywopłoty, zagajniki w całym mieście Aż dziw bierze jak panu brak wyobrażni o zarządzaniu taką aglomeracją przykłady mówią same za siebie: zakorkowane miasto, brud na każdym kroku nie realizowane coraz to nowsze propagandowe wizje marnowanie pieniędzy i to nazywa pan sukcesami? Nie bierze pan żadnych uwag od mieszkańców.

Pozostałe