Ciekawy weekend w Starachowicach

  • 15.05.2019, 09:34 (aktualizacja 17.05.2019, 15:37)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-05-15zaproszenieok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Noc muzeów, juwenalia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, rowerowa majówka oraz biała niedziela – tak zapowiada się zbliżający się weekend.

Weekendowe propozycje rozpoczyna zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku na sobotę 18 maja na plac pod Skałkami. O godzinie 15.00 rozpoczną się tam juwenalia, w programie których m.in.: barwny korowód, przekazanie kluczy od miasta przez prezydenta Starachowic, prezentacja działalności poszczególnych sekcji UTW, wystawy fotograficzna, plastyczna i rękodzieła oraz loteria fantowa dla dzieci, bookcrossing i stoisko z naparami ziołowymi.

 

Tego samego dnia o godzinie 18.00 w Muzeum Przyrody i techniki wystartuje kolejna edycja Nocy Muzeów. Jej tegoroczne hasło to „W kliszy zaklęte”. Tego dnia placówka proponuje pokazy filmów archiwalnych ukazujących życie Fabryki Samochodów Ciężarowych STAR oraz miasto Starachowice. Czynne będą również wszystkie ekspozycje muzealne.

 

Na niedzielę 19 maja na placu pod Skałkami zaplanowano z kolei Białą Niedzielę. Imprezę rozpocznie o godz. 13.40 Marsz Różowej Wstążeczki zorganizowany przez Starachowicki Klub Amazonek, który wyruszy spod galerii handlowej Skałka. Równocześnie rozpocznie się festyn profilaktyczny oraz będzie można wykonać wiele bezpłatnych badań.

 

Również na niedzielę zaplanowano rowerowe otwarcie sezonu turystycznego w Powiecie Starachowickim. Na uczestników czeka ok. 15 km trasa, którą zwieńczy wspólne ognisko na przystanku Starachowickiej Kolei Wąskotorowej – Lipie. Zbiórka rowerzystów zaplanowana została na godz. 15.00 przy ul. Batalionów Chłopskich.

Anna Pryciak-Jagielska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Roman
Roman 15.05.2019, 12:30
A na targowicy o godz 9.00 "CARUSO KIEROWNICY-Puchar wiosny

Pozostałe