Prokuratura ostrowiecka przejęła śledztwo w sprawie przewodniczącej

  • 15.05.2019, 09:38
  • Iwona Bryła
2019-10-15wrona.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zawiadomieniem powiatowych radnych Prawa i Sprawiedliwości o możliwości popełnienia przestępstwa przez przewodniczącą rady Bożenę Wronę, zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim. To skutek decyzji prokuratury okręgowej

Na styczniowej sesji przewodnicząca Rady Powiatu w Starachowicach Bożena Wrona miała oddać głos za nieobecnego na sali radnego Jana Pochecia. Zdarzenie, na którym widać, jak przewodnicząca korzysta z funkcji na jego tablecie w momencie głosowania, zarejestrował system internetowy „e-sesja”, który nagrywa samorządowe obrady. Zauważyła to także radna Prawa i Sprawiedliwości Agnieszka Kuś, w wyniku czego jej klub kilka dni potem złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Starachowicach związane z zachowaniem Bożeny Wrony. Śledztwo trwa, ale jak się okazuje prowadzą je organy ścigania z sąsiedniego Ostrowca.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe