Za nami Biała Niedziela

  • 20.05.2019, 13:24
  • Iwona Bryła
2019-05-20biala.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Za nami kolejna edycja Białej Niedzieli, czyli bloku bezpłatnych badań i porad medycznych oferowanych mieszkańcom w atmosferze rodzinnej rozrywki. Imprezę otworzył „Marsz Różowej Wstążeczki” zorganizowany przez Starachowicki Klub Amazonek. Była także okazja wsparcia zbiórki pieniędzy na zakup tzw. onkoczepka, minimalizującego ryzyko utraty włosów po chemioterapii.

Od „Marszu Różowej Wstążeczki” zorganizowanego przez Starachowicki Klub Amazonek rozpoczęła się Biała Niedziela w Starachowicach. Korowód wyruszył spod galerii handlowej Skałka i dotarł na plac „pod skałkami” przy alei Armii Krajowej. Tam przemówienia inaugurujące wygłosili współorganizatorzy wydarzenia: prezeska Starachowickiego Klubu Amazonek Lucyna Młynek ,doktor Małgorzata Majecka onkolog ze szpitala w Starachowicach oraz prezydent miasta Marek Materek i starosta Piotr Babicki.

 

Głównym celem Białej Niedzieli było zachęcenie mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych badań i porad zdrowotnych. W ofercie znalazła się m.in. cytologia, kontrola słuchu i wzroku, badania onkologiczne niemowląt i małych dzieci, pomiary poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia prowadzone przez Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej. W punkcie Świętokrzyskiego Oddziału NFZ była okazja zawnioskowania o wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

 

O zdrowym żywieniu można było podyskutować z dietetykiem, a o terapii schorzeń narządów ruchu uzyskać informacje na stoisku Centrum Rehabilitacji MediCum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach. Badania i porady połączono z blokiem rozrywkowym. Na scenie wystąpili wokaliści i tancerze, były konkursy profilaktyczne oraz sportowe, a także dmuchańce i gry plenerowe dla dzieci w Strefie Malucha.

 

Sponsorzy badań oferowanych na Białej Niedzieli odebrali podziękowania od prezydenta i starosty.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe