Idą mordercze upały, Sanepid radzi jak je przetrwać

  • 10.06.2019, 15:12
  • Iwona Bryła
2019-06-10upaly.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Według meteorologicznych ostrzeżeń przed nami kilka dni z temperaturami znacznie przekraczającymi 30 stopni Celsjusza w cieniu. Taki upał to już nie żarty, ale wysokie ryzyko udaru słonecznego. Rozpalone powietrze jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci i seniorów. Dla nich będzie najlepiej, jeśli najgorętsze godziny przeczekają w domu. Ci, którzy nie mogą sobie na to pozwolić powinni z całą powagą potraktować wskazówki, jakie ma dla nich Sanepid. Konkrety w naszym materiale filmowym.

Upały w Polsce to już nie przelewki, doszły do takiej skali, że mogą stać się zabójcze. A przed nami, jak zapowiadają synoptycy, kilka dni z temperaturą powyżej 30 stopni. Jeśli chcemy je przetrwać bez uszczerbku dla zdrowia, musimy poważnie potraktować najważniejsze zalecenie: picie co najmniej 3 litrów wody na dobę.

 

Warto się przemóc i nie rozstawać z wodą, aby nie doprowadzić do niebezpiecznego odwodnienie organizmu.

 

Ulgę i ochronę przyniesie nam też odpowiedni ubiór.

 

Słońce praży najbardziej od 11.00 do 16.00 i ten czas, zwłaszcza osoby starsze i dzieci, powinny spędzić w domu też odpowiednio przygotowanym na upały.

 

Rodzice i dziadkowie powinni pamiętać, że wózki, w których wożą maluchy na spacery nie mogą być przesadnie nakrywane.

 

Lekceważenie siły słońca możemy w skrajnym przypadku przypłacić śmiertelnie niebezpiecznych udarem cieplnym, którego ostatnim stadium jest utrata przytomności.

 

W takim przypadku natychmiast wzywajmy pogotowie ratunkowe.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe