Są pieniądze na Otwartą Strefę Aktywności w Ostrożance

  • 11.06.2019, 12:31
  • UG Mirzec
Są pieniądze na Otwartą Strefę Aktywności w Ostrożance
Pierwsza Otwarta Strefa Aktywności powstanie w gminie Mirzec. OSA zostanie urządzona w sołectwie Ostrożanka, tuż obok strażnicy OSP. Gmina Mirzec otrzymała 24 900 złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę Otwartej Strefy Aktywności w Ostrożance. Całkowita kwota wydatków przewidziana na realizację tego przedsięwzięcia wynosi  49 918 złotych. Wysokość ministerialnego dofinansowania stanowi nie więcej niż 49,9% kosztów budowy Otwartej Strefy Aktywności.

W ramach zadania planuje się urządzenie na gminnej działce przyległej do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej (od strony kaplicy) siłowni zewnętrznej, w skład której wejdzie sześć urządzeń: orbit rek, wahadło, wioślarz, prasa nożna, prasa ręczna oraz motyl/wyciąg górny. W planach jest także ustawienie dwóch stolików do gry w szachy, ustawienie ławek i koszy na śmieci, stojaka na rowery oraz tablicy informacyjnej. Dodatkowo teren wokół Otwartej Strefy Aktywności ma zostać estetycznie zagospodarowany. Planowane są nasadzenia krzewów oraz obsianie terenu trawą.

Zadanie będzie realizowane w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA Edycja 2019. Budowa Otwartej Strefy Aktywności w Ostrożance ma zakończyć się do 15 października 2019 roku.

UG Mirzec

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe