Fundusz ochrony środowiska kupuje samochody strażakom

  • 01.07.2019, 12:19
  • Iwona Bryła
2019-07-01wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
14 jednostek ochotniczych straży pożarnych z województwa świętokrzyskiego dostanie nowe samochody z programu finansowanego przez Narodowy oraz Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kwota pomocy to blisko 3,5 mln zł, a pojazdy trafią m.in. do strażaków z Pawłowa i Gadki.

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach odbyło się spotkanie, na którym 14 jednostkom ochotniczych straży pożarnych z województwa świętokrzyskiego przyznano pomoc finansową na łączną kwotę prawie 3,5 mln zł, umożliwiającą zakup nowych wozów gaśniczych.

 

Samochody trafią m.in. do dwóch ochotniczych straży pożarnych z powiatu starachowickiego. Jednostka z Pawłowa otrzymała na ten cel 280 tys. zł, a z Gadki (gmina Mirzec) - 363 tys. zł. Jak podkreślił Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW w Kielcach, zakres pomocy na rzecz strażaków ochotników zwiększa się z roku na rok.

 

Marek Szary, przewodniczący Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Kielcach mówił o wkładzie jednostek ochotniczych w gaszenie pożarów lasów, które są „zielonymi płucami” ziemi.

 

Uznanie dla zaangażowania strażaków ochotników wyrazili też obecni na spotkaniu parlamentarzyści.

 

Prezes Ryszard Gliwiński zapowiedział kontynuację materialnego wspierania strażaków.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe