Wózki i inny sprzęt do bezpłatnego korzystania przez niepełnosprawnych

  • 11.07.2019, 07:00
  • Iwona Bryła
2019-07-11wozki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach działa darmowa wypożyczalnia sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji zainteresowanych są m.in. wózki inwalidzkie, chodziki i kule. Urządzenia udostępniła Fundacja Eco Textil ze Skarżyska – Kamiennej.

Gmina Starachowice w ubiegłym roku nawiązała współpracę z Fundacją Eco Textil ze Skarżyska – Kamiennej, specjalizującą się w bezpłatnych wypożyczaniu sprzętu, ułatwiającego rehabilitację i codzienną egzystencję głównie osobom niepełnosprawnym, czy seniorom, ale także tym mającym trudności z poruszaniem po różnego rodzaju kontuzjach. W rezultacie mieszkańcy mogli za darmo korzystać z rowerów trójkołowych. Aktualnie organizacja przekazała do naszego miasta kolejną partię urządzeń, dostępnych w wypożyczalni zlokalizowanej w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

 

Wypożyczalnia już działa, aby skorzystać z jej oferty należy zatelefonować (tel. 41 275 24 31) lub zgłosić się do siedziby MOSiR- u przy ulicy Szkolnej 14 w Starachowicach.

 

Wartość sprzętu, który trafił do Starachowic to prawie 4 tys. zł. Jak informuje Monika Lipnicka Fundacja Eco Textil stale poszerza zasięg swoich usług.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe