Akcja promocyjna programu „500 +” w Starachowicach

  • 18.07.2019, 14:05
  • Iwona Bryła
2019-07-18wojewoda.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek zaangażowała się w kampanię przypominającą rodzicom, że od 1 lipca mogą otrzymać 500 zł miesięcznie na każde dziecko bez względu na dochód. To efekt modyfikacji rządowego programu „Rodzina 500+”. W czasie spotkania ze starachowiczanami na targowisku miejskim zachęcała, aby nie zwlekać ze składaniem wniosków i jak najszybciej otrzymać to wychowawcze wsparcie.

W ramach społecznej promocji zmodyfikowanego rządowego programu „Rodzina 500+”, do Starachowic przyjechała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. W czasie spaceru po targowisku miejskim zachęcała robiących tam zakupy starachowiczan do skorzystania z oferty, która od 1 lipca umożliwia wypłatę 500 zł miesięcznie na każde dziecko, bez względu na dochód uzyskiwany przez rodzinę.

 

Wojewoda namawiała, by nie zwlekać ze złożeniem wniosku, bo wówczas szybciej otrzymamy pieniądze. Tym bardziej, że formularz jest bardzo prosty.

 

Program wprowadził też ułatwienie dla świeżo upieczonych rodziców, wydłużając okres ubiegania się o świadczenie do 3 miesięcy od narodzin dziecka.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe