Jakie interpelacje zgłosili radni?

  • 22.07.2019, 10:03
  • Iwona Bryła
2019-07-18sesjarm.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Uwagi do nowego rozkładu jazdy autobusów miejskich, podsychająca lub zbyt wybujała zieleń miejska, czy zakopiański dach na szkole nr 9 .To przykłady tematów, które w ramach interpelacji poruszyli radni miejscy na ostatniej sesji.

Interpelacje to ta część posiedzenia, w trakcie której radni mogą się wykazać przed mieszkańcami, domagając się rozwiązania ważnych dla nich problemów. Dlatego chętnie korzystają z tej możliwości, a przykładem była choćby ostatnia sesja. Radna Jadwiga Piątek odniosła się do trwającej właśnie ankiety dla mieszkańców, dotyczącej nowego rozkładu jazdy autobusów miejskich. Jej zastrzeżenia wzbudził sposób głosowania, który dopuszczając tylko odpowiedzi „za” lub „przeciw” już zaproponowanym zmianom, nie daje mieszkańcom możliwości spełnienia ich oczekiwań komunikacyjnych.

 

Przykładem takiego pominięcia potrzeb społecznych jest autobus nr 6, który w nowej wersji nie kursuje na ulicę Zgodną, gdzie znajduje się duży cmentarz.

 

Komunikacyjny charakter miała też interpelacja Dariusza Lipca.

 

Radny Bronisław Paluch martwił się złym stanem młodych dębów rosnących na zieleńcu przy alei Armii Krajowej.

 

Sylwester Kwiecień natomiast prosił o podcięcie zanadto rozrośniętej roślinności w rowach przydrożnych w południowej części Starachowic.

 

Włodzimierz Orkisz rozważał szansę zmiany dachu kładzionego w ramach termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 9, na, jak to ujął, rozwiązanie w stylu bardziej zakopiańskim.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe